Aktualności
Cykl spektakli plenerowych pod hasłem "Wakacje na Bielanach" dobiega końca. Zapraszamy na przedostatnie przedstawienie w sezonie - 29.08.2015 r.
Wakacje się kończą, kończy się również Filmowa Stolica Lata na Bielanach. Już dziś ostatni film z cyklu komedie. Zapraszamy na najpopularniejszą francuską komedię od czasu ...
We wrześniu 2015 roku ogłoszone zostaną nabory na projekty w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.
Już za kilka dni rozpocznie się nowy rok szkolny w związku z tym, jak co roku, Wydział Infrastruktury Urzędu Dzielnicy Bielany, prowadzi prace związane z odnawianiem przejść dla ...
W sobotę 22 sierpnia na placu zabaw przy ul. Kochanowskiego 22 odbyły się kolejne zajęcia z cyklu plenerowych warsztatów eko. Tym razem dzieci przeniosły się do indiańskiej wioski.
Komunikaty i ogłoszenia
Data zamieszczenia: 2015-08-27
Data zamieszczenia: 2015-08-27
Data zamieszczenia: 2015-08-26
Kalendarz wydarzeń
Galerie
Misja Bielany
Nasze Bielany
Bielany po godzinach
Dzielnica Bielany to najładniejsza, bogata w zieleń dzielnica Warszawy (28% powierzchni to tereny zielone). Łączy w sobie cechy aglomeracji wielkomiejskiej i obszary nienaruszonej przyrody.

Bielany zajmują powierzchnię ponad 32,33 km2 (6,3% powierzchni miasta stołecznego Warszawy) i położone są w północno-zachodniej części Warszawy, na lewobrzeżnych tarasach Wisły i wysoczyźnie polodowcowej.

Ze względu na dużą ilość terenów leśnych dzielnica często określana jest jako „zielone płuca” Warszawy. Dzięki temu mieszkańcy oraz goście odwiedzający Bielany mogą aktywnie spędzać wolny czas na łonie natury, a dogodne warunki przyrodniczo-krajobrazowe umożliwiają także uprawianie turystyki pieszej i rowerowej.
Misja Bielany Warszawskie i Misja Bielany II, to gry przygodowe, przygotowane na zlecenie Urzędu Dzielnicy Bielany. Pierwsza gra jest dostępna na przeglądarkę internetową. Druga – to już normalna gra komputerowa, którą trzeba zainstalować na własnym sprzęcie. W każdej z odsłon naszym zdaniem jest uratować dzielnicę przed jej grożącym niebezpieczeństwem. W pierwszej części wcielamy się w rolę agenta Biura Ochrony Burmistrza, w drugiej reportera gazety Nasze Bielany.

Każda z gier składa się z wirtualnych panoram, połączonych wartką i zaskakującą akcją. Gracz, poznaje naszą dzielnicę, rozwiązując zagadki logiczne. W drugiej zaś części odwiedza także Bielany w Toruniu i w Krakowie. więcej
Wydawca "Naszych Bielan":
Urząd Dzielnicy Bielany
ul. Żeromskiego 29
01-882 Warszawa

Redakcja:
ul. Żeromskiego 29
tel./fax: (+48) 22 37 33 317 lub 318
e-mail:

Redaktor naczelny: Tadeusz Olechowski
Redaktorzy: Magdalena Ulejczyk, Katarzyna Białczyk, Paweł Hołubiec i Marcin Domagała
Korekta: Agnieszka Stawiarska więcej
W ostatnich latach przed wybuchem wojny "właściwy" Słodowiec był chaotycznym skupiskiem niskich domów, drewnianych i murowanych, nielicznych kamieniczek, stajni, obór i niewielkich zakładów, wśród których wyróżniał się działający jeszcze po wojnie warsztat braci Ostaszewskich, specjalizujący się w naprawach samochodów, a także zakład ogrodniczy Węgorka.