Aktualności
Stawy Brustmana cztery piątki lipca 2016 r. w godzinach 18.30-20.00, 8 lipca 22 lipca. Spotkanie z muzyką klasyczną w najlepszym wydaniu.
Bielańska Noc Kupały za nami. W sobotę, 25 czerwca w Parku Kępa Potocka przy ul Gwiaździstej nie zabrakło czarów, wróżb i muzyki.
Już 30-go czerwca rusza Filmową Stolicę Lata – Filmowe Bielany 2016!
Zapraszamy do głosowania!
W konkursie może wziąć udział każdy mieszkaniec Warszawy, każda firma i instytucja publiczna działająca na terenie stolicy.
Kalendarz wydarzeń
Galerie
Misja Bielany
Nasze Bielany
Bielany po godzinach
Dzielnica Bielany to najładniejsza, bogata w zieleń dzielnica Warszawy (28% powierzchni to tereny zielone). Łączy w sobie cechy aglomeracji wielkomiejskiej i obszary nienaruszonej przyrody.

Bielany zajmują powierzchnię ponad 32,33 km2 (6,3% powierzchni miasta stołecznego Warszawy) i położone są w północno-zachodniej części Warszawy, na lewobrzeżnych tarasach Wisły i wysoczyźnie polodowcowej.

Ze względu na dużą ilość terenów leśnych dzielnica często określana jest jako „zielone płuca” Warszawy. Dzięki temu mieszkańcy oraz goście odwiedzający Bielany mogą aktywnie spędzać wolny czas na łonie natury, a dogodne warunki przyrodniczo-krajobrazowe umożliwiają także uprawianie turystyki pieszej i rowerowej.
Misja Bielany Warszawskie i Misja Bielany II, to gry przygodowe, przygotowane na zlecenie Urzędu Dzielnicy Bielany. Pierwsza gra jest dostępna na przeglądarkę internetową. Druga – to już normalna gra komputerowa, którą trzeba zainstalować na własnym sprzęcie. W każdej z odsłon naszym zdaniem jest uratować dzielnicę przed jej grożącym niebezpieczeństwem. W pierwszej części wcielamy się w rolę agenta Biura Ochrony Burmistrza, w drugiej reportera gazety Nasze Bielany.

Każda z gier składa się z wirtualnych panoram, połączonych wartką i zaskakującą akcją. Gracz, poznaje naszą dzielnicę, rozwiązując zagadki logiczne. W drugiej zaś części odwiedza także Bielany w Toruniu i w Krakowie. więcej
Wydawca "Naszych Bielan":
Urząd Dzielnicy Bielany
ul. Żeromskiego 29
01-882 Warszawa

Redakcja:
ul. Żeromskiego 29
tel./fax: (+48) 22 37 33 317 lub 318
e-mail:

Redaktor naczelny: Tadeusz Olechowski
Redaktorzy: Magdalena Ulejczyk, Katarzyna Białczyk, Paweł Hołubiec i Marcin Domagała
Korekta: Agnieszka Stawiarska więcej
"Kiełbasa" to osobliwość geologiczna - głęboki wąwóz potoku Bielańskiego, który ciągnie się od Wawrzyszewa po Górę Polkową. Obecnie czytelny jest niewielki fragment tego wąwozu na terenie Lasu Bielańskiego. Ciekawe, że historyczna nazwa wąwozu przetrwała najdłużej w miejscu, gdzie dawno on już nie istniał. Kiełbasą zwano bowiem jeszcze długo po wojnie teren dzisiejszego bazaru na Wolumenie.