Aktualności
W ratuszu bielańskim, na parterze w Wydziale Obsługi Mieszkańców, można oglądać świąteczną ekspozycję florystyczną. To efekt prac uczestników kolejnej edycji warsztatów ...
SP nr 80 na Bielanach nagrodzona za zbiórkę zużytego sprzętu. Szkoła Podstawowa nr 80 im. Marii Kownackiej z Bielan okazała się lokalnym liderem ogólnopolskiego programu „Moje ...
W niedzielę, 18 stycznia 2015 roku po raz 10. spotkamy się na trasie Biegu o Puchar Bielan i 32. raz na trasie Biegu Chomiczówki. Jaka będzie pogoda 18 stycznia jeszcze nie wiemy ...
W dniu 24 grudnia br. (środa) Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, Urząd Stanu Cywilnego m.st. Warszawy oraz Terenowy Punkt Paszportowy Bielany nie pracują.
W najbliższą sobotę 20 grudnia zapraszamy na rodzinny Kiermasz Świąteczny w Klubie Mam i Tatusiów na Bielanach!
Kalendarz wydarzeń
Galerie
Misja Bielany
Kultura Bielany
Nasze Bielany
Sylwester na Błoniach Stadionu Narodowego
Data: 31 grudnia 2014 godz. 21:00
Otwarcie wystawy „Rodzina z pasją – twórczość różnoraka rodziny Piszczelskich ”
Data: 9 stycznia 2015 godz. 18:00
Koncert kolędowo-karnawałowy uczestników zajęć Klub Frycek
Data: 10 stycznia 2015 godz. 15:00
Koncert folkowy zespołu "Čači Vorba"
Data: 10 stycznia 2015 godz. 18:00
Z cyklu „Dwie Godziny dla Rodziny”. Zabawa taneczna “Kolorowy Karnawał ze Złotym Dukatem”
Data: 11 stycznia 2015
Dzielnica Bielany to najładniejsza, bogata w zieleń dzielnica Warszawy (28% powierzchni to tereny zielone). Łączy w sobie cechy aglomeracji wielkomiejskiej i obszary nienaruszonej przyrody.

Bielany zajmują powierzchnię ponad 32,33 km2 (6,3% powierzchni miasta stołecznego Warszawy) i położone są w północno-zachodniej części Warszawy, na lewobrzeżnych tarasach Wisły i wysoczyźnie polodowcowej.

Ze względu na dużą ilość terenów leśnych dzielnica często określana jest jako „zielone płuca” Warszawy. Dzięki temu mieszkańcy oraz goście odwiedzający Bielany mogą aktywnie spędzać wolny czas na łonie natury, a dogodne warunki przyrodniczo-krajobrazowe umożliwiają także uprawianie turystyki pieszej i rowerowej.
Misja Bielany Warszawskie i Misja Bielany II, to gry przygodowe, przygotowane na zlecenie Urzędu Dzielnicy Bielany. Pierwsza gra jest dostępna na przeglądarkę internetową. Druga – to już normalna gra komputerowa, którą trzeba zainstalować na własnym sprzęcie. W każdej z odsłon naszym zdaniem jest uratować dzielnicę przed jej grożącym niebezpieczeństwem. W pierwszej części wcielamy się w rolę agenta Biura Ochrony Burmistrza, w drugiej reportera gazety Nasze Bielany.

Każda z gier składa się z wirtualnych panoram, połączonych wartką i zaskakującą akcją. Gracz, poznaje naszą dzielnicę, rozwiązując zagadki logiczne. W drugiej zaś części odwiedza także Bielany w Toruniu i w Krakowie. więcej
Zapraszamy do udziału w licznych imprezach kulturalnych i artystycznych odbywających się na Bielanach. Samorząd Dzielnicy, realizując program z zakresu upowszechniania kultury, organizuje imprezy muzyczne, wystawy plastyczne i historyczne, wspiera edukację kulturalną oraz animację ruchu amatorskiego, przygotowuje wydawnictwa.

Planujemy imprezy masowe, środowiskowe, edukacyjne oraz warsztaty twórcze. Proponujemy te działania zarówno dzieciom i młodzieży, ich rodzicom, jak i starszemu pokoleniu mieszkańców Bielan – emerytom i kombatantom.

Oferta kulturalna przygotowywana jest m.in. w oparciu o lokalne instytucje kultury: Bielański Ośrodek Kultury, Bibliotekę Publiczną im. Stanisława Staszica, placówki oświatowe – młodzieżowe domy kultury, kluby spółdzielcze, organizacje pozarządowe oraz parafie. więcej
Wydawca "Naszych Bielan":
Urząd Dzielnicy Bielany
ul. Żeromskiego 29
01-882 Warszawa

Redakcja:
ul. Żeromskiego 29
tel./fax: (+48) 22 37 33 317 lub 318
e-mail:

Redaktor naczelny: Tadeusz Olechowski
Redaktorzy: Magdalena Ulejczyk, Katarzyna Białczyk, Maciej Podczaski i Marcin Domagała
Korekta: Agnieszka Stawiarska więcej
Jednym z patronów bielańskich ulic jest Wacław Berent (1873-1940), prozaik i tłumacz, jako wielbiciel tradycji narodowej tworzył w poetyce noeromantyzmu. Powieści współczesne: "Ozimina" i "Próchno" oraz historyczne ("Żywe kamienie"), poza tym szkice biograficzno-eseistyczne i przekłady. (Ulica na Rudzie od 1977).