Aktualności
40 lat minęło jak jeden dzień... śpiewał Andrzej Rosiewicz w jednym ze swoich szlagierów. W tym roku czterdziestolecie istnienia obchodzi bielański Uniwersytet Trzeciego Wieku, ...
A w nim: - Witaj Lato na Bielanach 2015 - Piknik przy stacji metra Słodowiec - Dzień Dziecka na Chomiczówce - Bielańska Noc Bibliotek - Wydarzenia kulturalne i sportowe - ...
Przed nami wspaniała zabawa, nie tylko dla najmłodszych. Zapraszamy w najbliższą sobotę, 30 maja br., na tereny rekreacyjne przy ul. Nerudy 1. Zaczynamy o godz. 14.00.
Serdecznie zapraszamy Was na BIELAŃSKĄ NOC BIBLIOTEK - WYBIERAM BIBLIOTEKĘ, która odbędzie się 30. maja br. (sobota) w godzinach 18:00 - 22:00 w siedzibie biblioteki przy ulicy ...
Już niedługo rusza głosowanie w II edycji budżetu partycypacyjnego! Głosowanie trwać będzie przez 11 dni, między 16 a 26 czerwca 2015 r.
Kalendarz wydarzeń
Galerie
Misja Bielany
Kultura Bielany
Nasze Bielany
FARBĄ W PŁOT 3.0
Data: 30 maja 2015
Pierwszy Dzień Otwarty Wydziału Biologii i Nauk o Środowisku Uniwersytetu im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
Data: 30 maja 2015 godz. 09:30
I Międzynarodowy Festiwal Poloneza w Polsce
Data: 30 maja 2015 godz. 12:00
Dzień Dziecka na Chomiczówce
Data: 30 maja 2015 godz. 14:00
Z cyklu „Spotkanie z podróżnikiem” pt. „Smoki i smoczki. Birma, Tajlandia, Kambodża”. Gośćmi programu będą Anna i Krzysztof ...
Data: 3 czerwca 2015 godz. 18:00
Dzielnica Bielany to najładniejsza, bogata w zieleń dzielnica Warszawy (28% powierzchni to tereny zielone). Łączy w sobie cechy aglomeracji wielkomiejskiej i obszary nienaruszonej przyrody.

Bielany zajmują powierzchnię ponad 32,33 km2 (6,3% powierzchni miasta stołecznego Warszawy) i położone są w północno-zachodniej części Warszawy, na lewobrzeżnych tarasach Wisły i wysoczyźnie polodowcowej.

Ze względu na dużą ilość terenów leśnych dzielnica często określana jest jako „zielone płuca” Warszawy. Dzięki temu mieszkańcy oraz goście odwiedzający Bielany mogą aktywnie spędzać wolny czas na łonie natury, a dogodne warunki przyrodniczo-krajobrazowe umożliwiają także uprawianie turystyki pieszej i rowerowej.
Misja Bielany Warszawskie i Misja Bielany II, to gry przygodowe, przygotowane na zlecenie Urzędu Dzielnicy Bielany. Pierwsza gra jest dostępna na przeglądarkę internetową. Druga – to już normalna gra komputerowa, którą trzeba zainstalować na własnym sprzęcie. W każdej z odsłon naszym zdaniem jest uratować dzielnicę przed jej grożącym niebezpieczeństwem. W pierwszej części wcielamy się w rolę agenta Biura Ochrony Burmistrza, w drugiej reportera gazety Nasze Bielany.

Każda z gier składa się z wirtualnych panoram, połączonych wartką i zaskakującą akcją. Gracz, poznaje naszą dzielnicę, rozwiązując zagadki logiczne. W drugiej zaś części odwiedza także Bielany w Toruniu i w Krakowie. więcej
Zapraszamy do udziału w licznych imprezach kulturalnych i artystycznych odbywających się na Bielanach. Samorząd Dzielnicy, realizując program z zakresu upowszechniania kultury, organizuje imprezy muzyczne, wystawy plastyczne i historyczne, wspiera edukację kulturalną oraz animację ruchu amatorskiego, przygotowuje wydawnictwa.

Planujemy imprezy masowe, środowiskowe, edukacyjne oraz warsztaty twórcze. Proponujemy te działania zarówno dzieciom i młodzieży, ich rodzicom, jak i starszemu pokoleniu mieszkańców Bielan – emerytom i kombatantom.

Oferta kulturalna przygotowywana jest m.in. w oparciu o lokalne instytucje kultury: Bielański Ośrodek Kultury, Bibliotekę Publiczną im. Stanisława Staszica, placówki oświatowe – młodzieżowe domy kultury, kluby spółdzielcze, organizacje pozarządowe oraz parafie. więcej
Wydawca "Naszych Bielan":
Urząd Dzielnicy Bielany
ul. Żeromskiego 29
01-882 Warszawa

Redakcja:
ul. Żeromskiego 29
tel./fax: (+48) 22 37 33 317 lub 318
e-mail:

Redaktor naczelny: Tadeusz Olechowski
Redaktorzy: Magdalena Ulejczyk, Katarzyna Białczyk, Maciej Podczaski i Marcin Domagała
Korekta: Agnieszka Stawiarska więcej
Ozorek pospolity Fistulina hepativa to rzadki grzyb jadalny porastający dęby. Można go zauważyć obserwując Dęby Młocińskie. Ten teren zespołu przyrodniczo-krajobrazowego z ponad 180 letnimi dębami porasta zbiorowisko grądu niskiego Tilio Carpinetum stachyetosum silvaticae ponadto występują zbiorowiska typu Pino - Quercetum.