Aktualności
W piątek, 31 października br. otwarta została Al. Reymonta. W ramach inwestycji został zbudowany nowy, 1000-metrowy odcinek al. Reymonta oraz 100-metrowy odcinek ul. Lindego.
W czwartek 30 października na scenie Podziemi Kamedulskich przy ul. Dewajtis 3 odbył się przedostatni w tym roku koncert z cyklu „Jazz w Podziemiach Kamedulskich”. Przed licznie ...
W piątek 24 października br. w Urzędzie Dzielnicy Bielany odbył się wernisaż wystawy będącej zwieńczeniem działań w ramach projektu „Bądź EKO na Bielanach”.
W środę 5-go listopada w Podziemiach Kamedulskich na terenie Kampusu UKSW odbędą się Zaduszki Uniwersyteckie. W programie wspomnienia poświęcone pamięci zmarłych pracowników, ...
W piątek 7 listopada 2014 r. o godz. 19:15 w Kościele Zesłania Ducha Świętego przy ul. Broniewskiego 44 odbędzie się koncert – spektakl pt.: „Deliberacje” w reżyserii aktora ...
Kalendarz wydarzeń
Galerie
Misja Bielany
Kultura Bielany
Nasze Bielany
Dyskusyjny Klub Książki
Data: 5 listopada 2014 godz. 17:30
Zaduszki Uniwersyteckie UKSW
Data: 5 listopada 2014 godz. 18:00
Z cyklu „Spotkanie z podróżnikiem” - Andrzej Pasławski „Kosowo - podróż ponad podziałami?”
Data: 5 listopada 2014 godz. 18:00
„Jesienny Recital Roberta Kasprzyckiego „Trzymaj się wiatru, Kochana” w Podziemiach Kamedulskich
Data: 6 listopada 2014 godz. 19:00
Wieczór autorski Jacka Kleyffa
Data: 7 listopada 2014 godz. 19:00
Dzielnica Bielany to najładniejsza, bogata w zieleń dzielnica Warszawy (28% powierzchni to tereny zielone). Łączy w sobie cechy aglomeracji wielkomiejskiej i obszary nienaruszonej przyrody.

Bielany zajmują powierzchnię ponad 32,33 km2 (6,3% powierzchni miasta stołecznego Warszawy) i położone są w północno-zachodniej części Warszawy, na lewobrzeżnych tarasach Wisły i wysoczyźnie polodowcowej.

Ze względu na dużą ilość terenów leśnych dzielnica często określana jest jako „zielone płuca” Warszawy. Dzięki temu mieszkańcy oraz goście odwiedzający Bielany mogą aktywnie spędzać wolny czas na łonie natury, a dogodne warunki przyrodniczo-krajobrazowe umożliwiają także uprawianie turystyki pieszej i rowerowej.
Misja Bielany Warszawskie i Misja Bielany II, to gry przygodowe, przygotowane na zlecenie Urzędu Dzielnicy Bielany. Pierwsza gra jest dostępna na przeglądarkę internetową. Druga – to już normalna gra komputerowa, którą trzeba zainstalować na własnym sprzęcie. W każdej z odsłon naszym zdaniem jest uratować dzielnicę przed jej grożącym niebezpieczeństwem. W pierwszej części wcielamy się w rolę agenta Biura Ochrony Burmistrza, w drugiej reportera gazety Nasze Bielany.

Każda z gier składa się z wirtualnych panoram, połączonych wartką i zaskakującą akcją. Gracz, poznaje naszą dzielnicę, rozwiązując zagadki logiczne. W drugiej zaś części odwiedza także Bielany w Toruniu i w Krakowie. więcej
Zapraszamy do udziału w licznych imprezach kulturalnych i artystycznych odbywających się na Bielanach. Samorząd Dzielnicy, realizując program z zakresu upowszechniania kultury, organizuje imprezy muzyczne, wystawy plastyczne i historyczne, wspiera edukację kulturalną oraz animację ruchu amatorskiego, przygotowuje wydawnictwa.

Planujemy imprezy masowe, środowiskowe, edukacyjne oraz warsztaty twórcze. Proponujemy te działania zarówno dzieciom i młodzieży, ich rodzicom, jak i starszemu pokoleniu mieszkańców Bielan – emerytom i kombatantom.

Oferta kulturalna przygotowywana jest m.in. w oparciu o lokalne instytucje kultury: Bielański Ośrodek Kultury, Bibliotekę Publiczną im. Stanisława Staszica, placówki oświatowe – młodzieżowe domy kultury, kluby spółdzielcze, organizacje pozarządowe oraz parafie. więcej
Wydawca "Naszych Bielan":
Urząd Dzielnicy Bielany
ul. Żeromskiego 29
01-882 Warszawa

Redakcja:
ul. Żeromskiego 29
tel./fax: (+48) 22 37 33 317 lub 318
e-mail:

Redaktor naczelny: Tadeusz Olechowski
Redaktorzy: Magdalena Ulejczyk, Katarzyna Białczyk, Maciej Podczaski i Marcin Domagała
Korekta: Agnieszka Stawiarska więcej
Erem kamedulski na warszawskich Bielanach był trzecim w kolejności spośród ufundowanych w Polsce. Erem (czyli pustelnia) kamedulski został ufundowany przez króla Władysława IV w roku 1639 jako votum dziękczynne za uzyskanie przez władcę korony polskiej oraz za zwycięstwo w wyprawie smoleńskiej (1634 r.). Tenże dał początek obecnej nazwie gminy, bowiem od białych habitów nazywano klasztor Bielanami.