Aktualności
W sobotę, 7 lutego zapraszamy na Maraton Pisania Projektów – wymień się pomysłami z innymi mieszkańcami, zapytaj urzędników, wypełnij wniosek.
Kacper Stokowski pływacki Mistrz z Uczniowskiego Klubu Sportowego G8 Bielany został nominowany do XV Plebiscytu na Najlepszego Sportowa Warszawy (2014) w kategorii "Nadzieja ...
Informujemy, że od 20 stycznia br. na Bielanach przy ul. Pułkownika Mieczysława Niedzielskiego „Żywiciela” 2 c funkcjonuje nowo utworzona Filia Urzędu Pocztowego Warszawa 135.
Informujemy, że projekty w ramach Budżetu Partycypacyjnego można składać do 17 lutego 2015 r.
We wtorek 20 stycznia br. Fundacja Żyj z pasją zorganizowała w bielańskim ratuszu galę wręczenia nagród laureatom i wyróżnionym w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Dla mojej ...
Kalendarz wydarzeń
Galerie
Misja Bielany
Kultura Bielany
Nasze Bielany
   luty 2015  
PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728
 
Koncert „W światłach Broadwayu”
Data: 8 lutego 2015 godz. 18:00
Otwarcie wystawy „Granice akwareli...”
Data: 13 lutego 2015 godz. 18:00
Ostatkowy „Bal w 80 dni dookoła Świata” dla dzieci.
Data: 15 lutego 2015 godz. 12:30
Dzielnica Bielany to najładniejsza, bogata w zieleń dzielnica Warszawy (28% powierzchni to tereny zielone). Łączy w sobie cechy aglomeracji wielkomiejskiej i obszary nienaruszonej przyrody.

Bielany zajmują powierzchnię ponad 32,33 km2 (6,3% powierzchni miasta stołecznego Warszawy) i położone są w północno-zachodniej części Warszawy, na lewobrzeżnych tarasach Wisły i wysoczyźnie polodowcowej.

Ze względu na dużą ilość terenów leśnych dzielnica często określana jest jako „zielone płuca” Warszawy. Dzięki temu mieszkańcy oraz goście odwiedzający Bielany mogą aktywnie spędzać wolny czas na łonie natury, a dogodne warunki przyrodniczo-krajobrazowe umożliwiają także uprawianie turystyki pieszej i rowerowej.
Misja Bielany Warszawskie i Misja Bielany II, to gry przygodowe, przygotowane na zlecenie Urzędu Dzielnicy Bielany. Pierwsza gra jest dostępna na przeglądarkę internetową. Druga – to już normalna gra komputerowa, którą trzeba zainstalować na własnym sprzęcie. W każdej z odsłon naszym zdaniem jest uratować dzielnicę przed jej grożącym niebezpieczeństwem. W pierwszej części wcielamy się w rolę agenta Biura Ochrony Burmistrza, w drugiej reportera gazety Nasze Bielany.

Każda z gier składa się z wirtualnych panoram, połączonych wartką i zaskakującą akcją. Gracz, poznaje naszą dzielnicę, rozwiązując zagadki logiczne. W drugiej zaś części odwiedza także Bielany w Toruniu i w Krakowie. więcej
Zapraszamy do udziału w licznych imprezach kulturalnych i artystycznych odbywających się na Bielanach. Samorząd Dzielnicy, realizując program z zakresu upowszechniania kultury, organizuje imprezy muzyczne, wystawy plastyczne i historyczne, wspiera edukację kulturalną oraz animację ruchu amatorskiego, przygotowuje wydawnictwa.

Planujemy imprezy masowe, środowiskowe, edukacyjne oraz warsztaty twórcze. Proponujemy te działania zarówno dzieciom i młodzieży, ich rodzicom, jak i starszemu pokoleniu mieszkańców Bielan – emerytom i kombatantom.

Oferta kulturalna przygotowywana jest m.in. w oparciu o lokalne instytucje kultury: Bielański Ośrodek Kultury, Bibliotekę Publiczną im. Stanisława Staszica, placówki oświatowe – młodzieżowe domy kultury, kluby spółdzielcze, organizacje pozarządowe oraz parafie. więcej
Wydawca "Naszych Bielan":
Urząd Dzielnicy Bielany
ul. Żeromskiego 29
01-882 Warszawa

Redakcja:
ul. Żeromskiego 29
tel./fax: (+48) 22 37 33 317 lub 318
e-mail:

Redaktor naczelny: Tadeusz Olechowski
Redaktorzy: Magdalena Ulejczyk, Katarzyna Białczyk, Maciej Podczaski i Marcin Domagała
Korekta: Agnieszka Stawiarska więcej
Jednym z patronów bielańskich ulic jest Carlo Goldoni (1707-1793), włoski prawnik, po czterdziestym roku życia komediopisarz, związanym głównie z Wenecją. Stworzył ponad 200 komedii (m.in. "Sprytna wdówka" i "Sługa dwóch panów"), był też autorem librett operowych i pamiętników. (Ulica na Wawrzyszewie od 1973 r. , na której mieści się Bielański Ośrodek Kultury).