Aktualności
W niedzielę 14 lutego, w Kościele Pokamedulskim odbędzie się pierwszy koncert z cyklu „Łacińskie Msze Wielkopostne”.
We wtorek 9 lutego br. w bielańskim ratuszu odbyło się pierwsze spotkanie urzędników z Bielańskimi Aktywistami. Pomysłodawczynią spotkania była założycielka grupy - Katarzyna ...
W sobotę, 6 lutego na hali CRS Bielany przy ul. Lindego 20 odbył się pierwszy Bielański Bal Seniora, w którym wzięło udział ponad 300 osób.
Podziemia Kamedulskie po raz kolejny wypełniły się po brzegi. Okazją do spotkania był ostatkowy koncert jazzowy, który odbył się wczoraj, 9 lutego przy ul. Dewajtis 3.
Jednodniowe szkolenie dotyczące możliwości współpracy sektora obywatelskiego i publicznego na poziomie dzielnicy
Kalendarz wydarzeń
Galerie
Misja Bielany
Nasze Bielany
Bielany po godzinach
Dzielnica Bielany to najładniejsza, bogata w zieleń dzielnica Warszawy (28% powierzchni to tereny zielone). Łączy w sobie cechy aglomeracji wielkomiejskiej i obszary nienaruszonej przyrody.

Bielany zajmują powierzchnię ponad 32,33 km2 (6,3% powierzchni miasta stołecznego Warszawy) i położone są w północno-zachodniej części Warszawy, na lewobrzeżnych tarasach Wisły i wysoczyźnie polodowcowej.

Ze względu na dużą ilość terenów leśnych dzielnica często określana jest jako „zielone płuca” Warszawy. Dzięki temu mieszkańcy oraz goście odwiedzający Bielany mogą aktywnie spędzać wolny czas na łonie natury, a dogodne warunki przyrodniczo-krajobrazowe umożliwiają także uprawianie turystyki pieszej i rowerowej.
Misja Bielany Warszawskie i Misja Bielany II, to gry przygodowe, przygotowane na zlecenie Urzędu Dzielnicy Bielany. Pierwsza gra jest dostępna na przeglądarkę internetową. Druga – to już normalna gra komputerowa, którą trzeba zainstalować na własnym sprzęcie. W każdej z odsłon naszym zdaniem jest uratować dzielnicę przed jej grożącym niebezpieczeństwem. W pierwszej części wcielamy się w rolę agenta Biura Ochrony Burmistrza, w drugiej reportera gazety Nasze Bielany.

Każda z gier składa się z wirtualnych panoram, połączonych wartką i zaskakującą akcją. Gracz, poznaje naszą dzielnicę, rozwiązując zagadki logiczne. W drugiej zaś części odwiedza także Bielany w Toruniu i w Krakowie. więcej
Wydawca "Naszych Bielan":
Urząd Dzielnicy Bielany
ul. Żeromskiego 29
01-882 Warszawa

Redakcja:
ul. Żeromskiego 29
tel./fax: (+48) 22 37 33 317 lub 318
e-mail:

Redaktor naczelny: Tadeusz Olechowski
Redaktorzy: Magdalena Ulejczyk, Katarzyna Białczyk, Paweł Hołubiec i Marcin Domagała
Korekta: Agnieszka Stawiarska więcej
Jedną z patronek bielańskich ulic jest Maria Dąbrowska (1889-1965), pisarka i publicystka, czołowa przedstawicielka polskiej realistycznej prozy społeczno-obyczajowej i psychologicznej XX w. Najbardziej znany utwór: "Noce i Dnie" - epicki cykl powieściowy, ukazujący przemiany społeczne i obyczajowe szlachty polskiej w l. 1864-1914. Autorka opowiadań ("Ludzie stamtąd", dramatów historycznych, szkiców literackich, przekładów i "Dzienników". (Ulica na Wawrzyszewie od 1974 r.).