Aktualności
Zapraszamy na bezpłatne treningi! Sierpień, każda sobota, godz. 10.00. Spotykamy się na polance między boiskami do gry w piłkę a ulicą Broniewskiego.
01.08.2014 r. odbędą się uroczystości składania kwiatów i zapalania zniczy z okazji 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego przez środowiska kombatanckie i młodzież z punktów ...
Wzywamy najdzielniejszych z dzielnych, wzywamy nowych Superbohaterów Warszawy (rodziny warszawskie i grupy przyjaciół). 2 sierpnia Kapitan Warszawa zaprasza na Bielany.
Od 1 sierpnia 2014 Punkt Paszportowy (w siedzibie Urzędu Dzielnicy przy ul. Żeromskiego 29) obsługuje klientów w następujących godzinach...
Mimo policyjnych ostrzeżeń coraz więcej osób pada ofiarami oszustów na tzw. "na wnuczka". Starsze osoby, które czasem oddają nieznajomym wszystkie oszczędności, a nawet biorą ...
Kalendarz wydarzeń
Galerie
Misja Bielany
Kultura Bielany
Nasze Bielany
Uroczystość patriotyczna z okazji 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
Data: 1 sierpnia 2014 godz. 11:00
Wielki piknik rodzinny i gra "Kapitan Warszawa ratuje stolicę!"
Data: 2 sierpnia 2014
Boot Camp Bielany - Park Olszyna
Data: 2 sierpnia 2014 godz. 10:00
Spacery przyrodnicze w wakacje
Data: 3 sierpnia 2014
Ekspozycja fotografii "Powstańcy Bielan ‘44"
Data: 3 sierpnia 2014
Dzielnica Bielany to najładniejsza, bogata w zieleń dzielnica Warszawy (28% powierzchni to tereny zielone). Łączy w sobie cechy aglomeracji wielkomiejskiej i obszary nienaruszonej przyrody.

Bielany zajmują powierzchnię ponad 32,33 km2 (6,3% powierzchni miasta stołecznego Warszawy) i położone są w północno-zachodniej części Warszawy, na lewobrzeżnych tarasach Wisły i wysoczyźnie polodowcowej.

Ze względu na dużą ilość terenów leśnych dzielnica często określana jest jako „zielone płuca” Warszawy. Dzięki temu mieszkańcy oraz goście odwiedzający Bielany mogą aktywnie spędzać wolny czas na łonie natury, a dogodne warunki przyrodniczo-krajobrazowe umożliwiają także uprawianie turystyki pieszej i rowerowej.
Misja Bielany Warszawskie i Misja Bielany II, to gry przygodowe, przygotowane na zlecenie Urzędu Dzielnicy Bielany. Pierwsza gra jest dostępna na przeglądarkę internetową. Druga – to już normalna gra komputerowa, którą trzeba zainstalować na własnym sprzęcie. W każdej z odsłon naszym zdaniem jest uratować dzielnicę przed jej grożącym niebezpieczeństwem. W pierwszej części wcielamy się w rolę agenta Biura Ochrony Burmistrza, w drugiej reportera gazety Nasze Bielany.

Każda z gier składa się z wirtualnych panoram, połączonych wartką i zaskakującą akcją. Gracz, poznaje naszą dzielnicę, rozwiązując zagadki logiczne. W drugiej zaś części odwiedza także Bielany w Toruniu i w Krakowie. więcej
Zapraszamy do udziału w licznych imprezach kulturalnych i artystycznych odbywających się na Bielanach. Samorząd Dzielnicy, realizując program z zakresu upowszechniania kultury, organizuje imprezy muzyczne, wystawy plastyczne i historyczne, wspiera edukację kulturalną oraz animację ruchu amatorskiego, przygotowuje wydawnictwa.

Planujemy imprezy masowe, środowiskowe, edukacyjne oraz warsztaty twórcze. Proponujemy te działania zarówno dzieciom i młodzieży, ich rodzicom, jak i starszemu pokoleniu mieszkańców Bielan – emerytom i kombatantom.

Oferta kulturalna przygotowywana jest m.in. w oparciu o lokalne instytucje kultury: Bielański Ośrodek Kultury, Bibliotekę Publiczną im. Stanisława Staszica, placówki oświatowe – młodzieżowe domy kultury, kluby spółdzielcze, organizacje pozarządowe oraz parafie. więcej
Wydawca "Naszych Bielan":
Urząd Dzielnicy Bielany
ul. Żeromskiego 29
01-882 Warszawa

Redakcja:
ul. Żeromskiego 29
tel./fax: (+48) 22 37 33 317 lub 318
e-mail:

Redaktor naczelny: Tadeusz Olechowski
Redaktorzy: Magdalena Ulejczyk, Katarzyna Białczyk, Maciej Podczaski i Marcin Domagała
Korekta: Agnieszka Stawiarska więcej
Liczba ludności Warszawy w 1882 r. wzrosła do ponad 380 tys., doprowadziło to do tego, że Warszawa należała do najbardziej przeludnionych miast Europy w drugiej połowie XIX w. W 1881 r. dzięki staraniom prezydenta Sokratesa Starynkiewicza przystąpiono do budowy nowoczesnych wodociągów i kanalizacji według projektu Williama Lindleya.