Aktualności
Takie miejsca funkcjonują już w CRS na ul. Conrada 6 i na ul. Lindego 20, w BOK na ul. Goldoniego 1 oraz MDK na ul. Andersena 4.
Trwają prace związane z przebudową i rozbudową ul. Encyklopedycznej na odcinku Heroldów-Pasymska i ul. Książąt Mazowieckich
W sobotę 1 października przypada Europejski Dzień Ptaków. Tego dnia zapraszamy do Parku Olszyna w godz. 10.00-14.00 na drugą edycję pikniku promującego przyrodę Bielan
W niedzielę 25 września, w kościele Św. Zygmunta przy pl. Konfederacji 55 odbył się wyjątkowy koncert.
Zgłoś się do Zespołu ds. budżetu partycypacyjnego dzielnicy Bielany.
Kalendarz wydarzeń
Galerie
Misja Bielany
Nasze Bielany
Bielany po godzinach
Dzielnica Bielany to najładniejsza, bogata w zieleń dzielnica Warszawy (28% powierzchni to tereny zielone). Łączy w sobie cechy aglomeracji wielkomiejskiej i obszary nienaruszonej przyrody.

Bielany zajmują powierzchnię ponad 32,33 km2 (6,3% powierzchni miasta stołecznego Warszawy) i położone są w północno-zachodniej części Warszawy, na lewobrzeżnych tarasach Wisły i wysoczyźnie polodowcowej.

Ze względu na dużą ilość terenów leśnych dzielnica często określana jest jako „zielone płuca” Warszawy. Dzięki temu mieszkańcy oraz goście odwiedzający Bielany mogą aktywnie spędzać wolny czas na łonie natury, a dogodne warunki przyrodniczo-krajobrazowe umożliwiają także uprawianie turystyki pieszej i rowerowej.
Misja Bielany Warszawskie i Misja Bielany II, to gry przygodowe, przygotowane na zlecenie Urzędu Dzielnicy Bielany. Pierwsza gra jest dostępna na przeglądarkę internetową. Druga – to już normalna gra komputerowa, którą trzeba zainstalować na własnym sprzęcie. W każdej z odsłon naszym zdaniem jest uratować dzielnicę przed jej grożącym niebezpieczeństwem. W pierwszej części wcielamy się w rolę agenta Biura Ochrony Burmistrza, w drugiej reportera gazety Nasze Bielany.

Każda z gier składa się z wirtualnych panoram, połączonych wartką i zaskakującą akcją. Gracz, poznaje naszą dzielnicę, rozwiązując zagadki logiczne. W drugiej zaś części odwiedza także Bielany w Toruniu i w Krakowie. więcej
Wydawca "Naszych Bielan":
Urząd Dzielnicy Bielany
ul. Żeromskiego 29
01-882 Warszawa

Redakcja:
ul. Żeromskiego 29
tel./fax: (+48) 22 37 33 317 lub 318
e-mail:

Redaktor naczelny: Tadeusz Olechowski
Redaktorzy: Magdalena Ulejczyk, Katarzyna Białczyk, Paweł Hołubiec i Marcin Domagała
Korekta: Agnieszka Stawiarska więcej
W Lesie Młociny występują: dziki, sarny, zające, tchórze, kuny, lisy, borsuki, bażanty, czasami zachodzi tu łoś. Zwierzynę dokarmia się w okresie jesieni, zimy i wiosny. Najpopularniejszym tutaj gatunkiem nietoperza jest borowiec.