Aktualności
Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Rodzice mogą korzystać z ...
Dzielnicowa Komisja Wyborcza w Dzielnicy Bielany w dniu 18 listopada 2014 r. ogłosiła wyniku wyborów do Rady Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy.
W dniu 15 listopada w Centrum Rekreacyjno-Sportowym przy ul. Lindego 20 odbył się koncert Orkiestry Wojskowej w Warszawie pod dowództwem kapelmistrza mjr Artura Czereszewskiego.
Dzisiaj tj. 14 listopada 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 247 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie odbyła się impreza „Jemy na Bielanach zdrowo i kolorowo”.
W dniu 13 listopada 2014 r. odbył się koncert Piotra Barona Trio "Heavy on Swing" z cyklu „Jazz w Podziemiach Kamedulskich”. Liczną publiczność powitał gospodarz miejsca ks. ...
Kalendarz wydarzeń
Galerie
Misja Bielany
Kultura Bielany
Nasze Bielany
Spotkanie z Jarosławem Bobinem "Z wizytą na Bałkanach"
Data: 27 listopada 2014 godz. 18:00
„Wieczór z balladą” - piosenki Leonarda Cohena w wykonaniu Kuby Michalskiego
Data: 28 listopada 2014 godz. 18:30
Spektakl "Igraszki z Fredro" w wykonaniu grupy teatralnej „Teatriada” w BOK-u
Data: 28 listopada 2014 godz. 19:00
Z cyklu "Podróżniczek”- Hiszpania
Data: 30 listopada 2014 godz. 12:30
Dzielnica Bielany to najładniejsza, bogata w zieleń dzielnica Warszawy (28% powierzchni to tereny zielone). Łączy w sobie cechy aglomeracji wielkomiejskiej i obszary nienaruszonej przyrody.

Bielany zajmują powierzchnię ponad 32,33 km2 (6,3% powierzchni miasta stołecznego Warszawy) i położone są w północno-zachodniej części Warszawy, na lewobrzeżnych tarasach Wisły i wysoczyźnie polodowcowej.

Ze względu na dużą ilość terenów leśnych dzielnica często określana jest jako „zielone płuca” Warszawy. Dzięki temu mieszkańcy oraz goście odwiedzający Bielany mogą aktywnie spędzać wolny czas na łonie natury, a dogodne warunki przyrodniczo-krajobrazowe umożliwiają także uprawianie turystyki pieszej i rowerowej.
Misja Bielany Warszawskie i Misja Bielany II, to gry przygodowe, przygotowane na zlecenie Urzędu Dzielnicy Bielany. Pierwsza gra jest dostępna na przeglądarkę internetową. Druga – to już normalna gra komputerowa, którą trzeba zainstalować na własnym sprzęcie. W każdej z odsłon naszym zdaniem jest uratować dzielnicę przed jej grożącym niebezpieczeństwem. W pierwszej części wcielamy się w rolę agenta Biura Ochrony Burmistrza, w drugiej reportera gazety Nasze Bielany.

Każda z gier składa się z wirtualnych panoram, połączonych wartką i zaskakującą akcją. Gracz, poznaje naszą dzielnicę, rozwiązując zagadki logiczne. W drugiej zaś części odwiedza także Bielany w Toruniu i w Krakowie. więcej
Zapraszamy do udziału w licznych imprezach kulturalnych i artystycznych odbywających się na Bielanach. Samorząd Dzielnicy, realizując program z zakresu upowszechniania kultury, organizuje imprezy muzyczne, wystawy plastyczne i historyczne, wspiera edukację kulturalną oraz animację ruchu amatorskiego, przygotowuje wydawnictwa.

Planujemy imprezy masowe, środowiskowe, edukacyjne oraz warsztaty twórcze. Proponujemy te działania zarówno dzieciom i młodzieży, ich rodzicom, jak i starszemu pokoleniu mieszkańców Bielan – emerytom i kombatantom.

Oferta kulturalna przygotowywana jest m.in. w oparciu o lokalne instytucje kultury: Bielański Ośrodek Kultury, Bibliotekę Publiczną im. Stanisława Staszica, placówki oświatowe – młodzieżowe domy kultury, kluby spółdzielcze, organizacje pozarządowe oraz parafie. więcej
Wydawca "Naszych Bielan":
Urząd Dzielnicy Bielany
ul. Żeromskiego 29
01-882 Warszawa

Redakcja:
ul. Żeromskiego 29
tel./fax: (+48) 22 37 33 317 lub 318
e-mail:

Redaktor naczelny: Tadeusz Olechowski
Redaktorzy: Magdalena Ulejczyk, Katarzyna Białczyk, Maciej Podczaski i Marcin Domagała
Korekta: Agnieszka Stawiarska więcej
23 listopada 1822 r. uruchomiono w Warszawie pierwsze podmiejskie omnibusy, które poza kursami do Łazienek obsługiwały linię do Marymontu, Bielan i Młocin. Było to związane z niemalejącą popularnością tych okolic jako miejsca majówek oraz zabaw w drugim dniu Zielonych Świątek.